حضور نائب رئیس شورای عالی اخلاق در نشست مجازی شبکه مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در حوزه اخلاق زیست پزشکی

حضور نائب رئیس شورای عالی اخلاق در نشست مجازی شبکه مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در حوزه اخلاق زیست پزشکی

با هدف ارتقا و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی مراکز همکار سازمان بهداشت جهانی در حوزه اخلاق زیست پزشکی، نشست شبکه این مراکز به صورت مجازی با حضور مسؤولین ارشد این مراکز در خرداد ماه سال جاری برگزار شد.

در این نشست مباحثی از جمله نحوه ارتقا تعامل مراکز همکار با دفاتر منطقه‌ای، چالش‌های پیشرو مراکز در انجام وظایف تعهد شده، لزوم تدوین پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و شبکه سازی و ارتقا سطح همکاری های مراکز همسو منطقه‌ای مطرح شد.
همچنین شرکت کنندگان در این نشست به نقش دفاتر منطقه‌ای در تقویت و عملیاتی کردن پتانسیل انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک تاکید کردند.
در این هم اندیشی که به صورت مجازی برگزار شد، دکتر باقر لاریجانی نائب رئیس شورای عالی اخلاق و سرپرست مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران طی سخنانی ضمن تبیین لزوم همکاری‌های بین بخشی در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی بر لزوم آشنایی هر چه بیشتر مراکز همکار با فعالیت‌های یکدیگر تاکید کرد که این پیشنهاد مورد استقبال همه شرکت کنندگان و به ویژه دکتر آندریاس ریس هماهنگ کننده ارشد اخلاق سلامت سازمان بهداشت جهانی در ژنو قرار گرفت. لازم بذکر است دکتر احسان شمسی‌گوشکی، استادیار و دبیر مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این نشست حضور داشت.

گفتنی ست مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از فوریه سال جاری به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در زمینه اخلاق زیستی انتخاب شده است.
این انتخاب برگ زرینی بر دفتر افتخارات این مرکز فعال در زمینه اهداف مرتبط به اخلاق پزشکی  جهت پایه ریزی و توسعه تحقیق و کاربردي كردن اخلاق پزشکی در کشور است.

کلمات کلیدی
مرجان ایمانی
تهیه کننده:

مرجان ایمانی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *