پنجمین روز هشتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران برگزار شد

پنجمین روز هشتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران برگزار شد

آخرین روز از هشتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران به همت شورای عالی اخلاق پزشکی، مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی مجازی و انجمن اخلاق پزشکی ایران و با شعار عزم همگانی در نهادینه کردن اخلاق پزشکی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی، روز پنجم هشتمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران 29 آذر ماه 1399 ساعت ۸ پس از قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران، و پخش سخنانی ارزشمند از آیت الله مکارم شیرازی و سخنران افتتاحیه، آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد برگزار شد. سخنرانی های کنگره در قالب 2 نشست از ساعت 8:30 تا 12 ارائه شدند. مسئولیت برگزاری نشست اول را دکتر مینا فروزنده و نشست دوم را دکتر حمیدرضا نمازی، با حضور در دانشگاه علوم پزشکی مجازی برعهده داشتند. در این نشست ها 13 سخنرانی از اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، مجازی، تهران، مازندران، قم، کاشان، تبریز، شهید صدوقی یزد، خراسان شمالی، اراک و دکتر سعید بیرودیان مدیر محترم اخلاق سازمان نظام پزشکی، در پیرامون محورهای کنگره ارائه شد. همچنین کنگره میزبان پروفسور Syafaatun Almirzanah بود و سخنرانی ایشان با عنوان «Solidarity an option for the “poor” (vulnerable) in the age of covid 19» ارائه شد.
در پایان هر نشست 10 دقیقه زمان به پرسش و پاسخ اختصاص یافت و امکان طرح سؤالات با ارائه دسترسی میکروفن به داوطلبین از طریق پنل گفتگو در برنامه Adobe Connect و آپارات فراهم بود.
لازم به ذکر است که در این نشست ها بیش از 170 نفر شرکت کننده در برنامه Adobe Connect حاضر شدند و 117 نفر بیننده در لینک مربوط به پخش زنده کنگره در آپارات بودند.
ضمناً برگزاری نشست سراسری کمیته های اخلاق بالینی دانشگاه ها با حضور معاون محترم درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که سومین نشست از کنگره بود، به آینده موکول شد.
مجدداً خاطر نشان می شود دسترسی به پوسترهای پذیرفته شده از سایت کنگره به آدرس https://imec8.ir/main، همچنین دسترسی به فایل های سخنرانی های ارائه شده در کنگره در پایان هر روز از طریق سامانه برگزاری وبینارهای دانشگاه علوم پزشکی مجازی به آدرس webinar.vums.ac.ir  امکان پذیر است.
کلمات کلیدی
مرجان ایمانی
تهیه کننده:

مرجان ایمانی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *