نهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران به میزبانی کرمان پایان یافت

نهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران به میزبانی کرمان پایان یافت

نهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران که از 20 دی ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و به صورت مجازی آغاز شده بود، عصر 22 دی ماه به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی، در آیین اختتامیه دکتر مجتبی پارسا دبیر دبیرخانه دائمی اخلاق پزشکی ایران در صحبت های کوتاهی از دست اندرکاران و برگزار کنندگان نهمین کنگره قدردانی کرد.
دکتر مینا مبشر دبیر علمی نهمین کنگره اخلاق پزشکی ایران نیز در این آیین گفت: در این کنگره سعی شد متخصصان اخلاق پزشکی در سراسر کشور بتوانند در کنگره شرکت نمایند و نشست های تخصصی را اداره کنند.
وی با اشاره به راه اندازی کارگروه اخلاق پزشکی در دانشکده پزشکی و دانشکده های پرستاری و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، گفت: در روزهای برگزاری کنگره اساتید بالینی و پرستاری  این دانشگاه در نشست ها حضور داشتند و از نظرات آنها بهره بردیم.
وی همچنین به برگزاری نشست های تخصصی اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست های تخصصی نشان داد که جایگاه اخلاق پزشکی و متخصصان اخلاق پزشکی یک رشته کاملا پویا است.
دبیر اجرایی نهمین کنگره اخلاق پزشکی نیز در این آیین با اشاره به روند برنامه ریزی برای برگزاری این کنگره  به میزبانی کرمان گفت: نخستین نشست برنامه ریزی نهمین کنگره در شهریور ماه امسال برگزار شد که اولین اقدام تشکیل گروه های اجرایی و علمی بود و با توجه به شیوع ویروس کرونا مقرر شد این کنگره به صورت مجازی برگزار شود.
دکتر مهناز امیری افزود: در راستای برگزاری کنگره به صورت مجازی مقرر شد که کنگره هم به صورت پخش زنده از طریق آپارات و هم از طریق لینک کنگره ازبرنامه ادوبی کانکت برگزار شود.
وی ادامه داد: در روزهای برگزاری کنگره 3 شماره تلفن همراه و یک سامانه پیامکی برای رفع مشکلات احتمالی در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.
وی اضافه کرد: برای افزودن به غنای نهمین کنگره، 5 کارگاه و یک سپوزیوم هم برگزار شد
دبیر اجرایی ادامه داد: در روزهای برگزاری کنگره در 12 نشست تخصصی از سخنرانی 65 نفر از اساتید اخلاق پزشکی سراسر کشور بهره بردیم.
دکتر امیری گفت: با وجود اینکه این کنگره به صورت مجازی برگزار شد اما استقبال بسیار خوبی شد به طوری که در روز نخست 1450 مورد و در روز دوم 1430 مورد از نشست های تخصصی استقبال کردند.
در آیین اختتامیه نهمین کنگره اخلاق پزشکی ایران با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان، از نماد کنگره نهم که به صورت کاشی بود رونمایی شد.

مرجان ایمانی
تهیه کننده:

مرجان ایمانی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *