انتصاب دکتر مجتبی پارسا به عنوان مشاور اجرایی رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی

انتصاب دکتر مجتبی پارسا به عنوان مشاور اجرایی رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی

دکتر باقر لاریجانی، سرپرست مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی در ابلاغی دکتر مجتبی پارسا را به عنوان مشاور اجرایی رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی، سه‌شنبه 5 اردیبهشت 1402، دکتر باقر لاریجانی، سرپرست مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی در ابلاغی دکتر مجتبی پارسا را به عنوان مشاور اجرایی رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی منصوب کرد. متن ابلاغ بدین شرح است:

جناب آقای دکتر  مجتبی پارسا
استادیار محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران
سلام علیکم
جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه حمایت‌های مسئولان نظام و تلاش‌های اساتید و دانشمندان کشور، طی دهه‌های گذشته در حوزه‌های مختلف علمی به دستاوردهای ارزشمندی در زمینه تولیدات علمی، محصولات دانش بنیان، دستیابی به فناوری‌های نوین و ... دست یافته و نظام سلامت کشور نیز هم‌پای سایر حوزه‌ها در این موفقیت‌ها سهیم بوده است. در کنار این پیشرفت‌های علمی توجه به موازین اخلاقی، حفظ کرامت انسانی و رعایت حقوق تمامی انسان‌ها، با بهره‌گیری از معارف اسلامی و گنجینه‌های ارزشمند فرهنگی از جمله مسائل ضروری است که لازم است مدنظر قرار گیرد.
نظر به ضرورت تداوم نقش آفرینی این مرکز در عرصه‌های مختلف ملی، منطقه‌ای و جهانی به خصوص مسئولیت مرکز به عنوان نهاد همکار سازمان جهانی بهداشت و همچنین کرسی یونسکو در مطالعات اخلاق زیستی و با توجه به تجربیات و تعهد حضرتعالی، به مدت 2 سال به عنوان مشاور اجرایی رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی منصوب می‌گردید. انتظار می‌رود با بهره‌مندی از اعضای محترم هیأت علمی و سایر کارشناسان در تحقق اهداف زیر بکوشید:
ساماندهی دبیرخانه مرکز همسو با سیاست‌ها و دستورالعمل‌های ارسالی از ستاد دانشگاه
تلاش در راستای تسهیل و تسریع فرآیندهای اجرایی
برقراری تعامل سازنده با سایر همکاران مرکز اعم از اعضای محترم هیئت علمی و کارشناسان
نظارت بر مستندسازی فعالیت‌ها و ثبت عملکردها و ارزیابی‌های داخلی و خارجی
نظارت بر امور اجرایی حوزه ریاست مرکز و پیگیری امور محوله
توفیق روزافزون حضرتعالی را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
دکتر باقر لاریجانی
سرپرست مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی

مرجان ایمانی
تهیه کننده:

مرجان ایمانی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *