آغاز ثبت‌نام دوره کارشناسی ارشد مجازی اخلاق پزشکی از ۴ مردادماه

آغاز ثبت‌نام دوره کارشناسی ارشد مجازی اخلاق پزشکی از ۴ مردادماه

مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی، گروه اخلاق پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مجازی اقدام به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد مجازی اخلاق پزشکی می کند. ثبت‌نام در این دوره، ۴ مرداد ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی، دوره کارشناسی ارشد مجازی اخلاق پزشکی توسط مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی، گروه اخلاق پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مجازی از بین اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی اقدام به پذیرش دانشجو می کند. این دوره به صورت مجازی ترکیبی و با استفاده از روش‌های مختلف تدریس با تاکید بر مشارکت فعال دانشجویان ارائه می‌شود.
داوطلبان می‌توانند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir از تاریخ ۴ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ در این دوره ثبت‌نام کنند.
هزینه ثبت‌نام ۹۰۸ هزار و ۵۰۰ ریال است که داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی سنجش آن را به صورت اینترنتی پرداخت کند و با دریافت کد پرداخت، مراحل ثبت نام را آغاز کند. مبلغ پرداختی قابل برگشت نیست. هزینه استفاده از خدمات پیامکی ۸۵۰۰ ریال است.
کلیه کلاس‌ها به صورت مجازی و از طریق ارائه محتوای الکترونیکی، مطالعه موارد آموزشی ارائه شده، انجام و ارسال تکالیف در قالب سامانه آموزش مجازی نوید در طول نیمسال تحصیلی خواهد بود.
برنامه‌های حضوری گروه (ژورنال کلاب و گراند راند) به میزان جمعا ٣ ساعت در هفته برگزار می‌شود که بسته به شرایط ممکن است به صورت مجازی برگزار شود.
آزمون دروس و نحوه ارزیابی دانشجو در پایان هر یک از ترم‌های تحصیلی توسط اساتید مربوطه تعیین می‌شود.
سقف مدت مجاز تحصیل در این رشته ۵ سال پیش بینی شده است.
پذیرش دانشجو با انجام مصاحبه علمی-انگیزشی و مبتنی بر نیاز کشور صورت خواهد گرفت. تنوع جغرافیایی، سن و جنس داوطلبان از عواملی که بر پذیرش تاثیر خواهد داشت. اولویت با متقاضیان از دانشگاه‌هایی است که با کمبود متخصص مواجه هستند.
سابقه تدریس اخلاق پزشکی امتیاز مثبت تلقی خواهد شد. شرط قبولی کسب حداقل‌های لازم (هنجاری و معیاری) برای ورود به دوره بر اساس نتایج مصاحبه است. توان افراد در مطالعه و درک مطلب زبان انگلیسی امتیاز تلقی می‌شود.
در بخش علمی مصاحبه، دانشجو باید به سوالات علمی پاسخ دهد که سوالات مذکور می‌تواند رویکرد داوطلب را در مواجهه با یک چالش اخلاقی بررسی کرده یا در حیطه دانشی مطرح شود.
در بخش انگیزشی مصاحبه، در مورد علل و چرایی تمایل به تحصیل در دوره و امکان حضور در برنامه‌های روتین گروه نظیر ژورنال کلاب و گراند راند و همچنین ارائه مقاله و انجام تکالیف صحبت خواهد شد. مصاحبه، بسته به شرایط می‌تواند به صورت حضوری یا آنلاین انجام شود.
مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام شامل تکمیل فرم ثبت نام، تصویر کارت ملی، تصویر تمام صفحات شناسنامه، تصویر آخرین مدرک تحصیلی، تصویر یک قطعه عکس ٣×٤ سال جاری، تصویر اصل دانشنامه یا گواهی فراغت از تحصیل از دانشگاه محل تحصیل، تاییدیه مدارک تحصیلی خارج از کشور، رزومه کاری، معرفی نامه از معاونت آموزشی دانشگاه مبدا، اعلام علاقه مندی متقاضی با نگارش متنی (letter of interest)، مدرک زبان (در صورت امکان) است.
برای دریافت اطلاعات تکمیلی، ثبت نام و ارسال مدارک به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه کنید.
مرجان ایمانی
تهیه کننده:

مرجان ایمانی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *